Hakkımızda

[tdc_zone type=”tdc_content”]

[td_block_text_with_title custom_title=”HAKKIMIZDA” f_h4_font_size=”24″]

“TENKİL” kelimesi sözlüklerde “Düşman veya zararlı kimseleri topluca ortadan kaldırma” manasında belirtilmektedir. Güç sahipleri Malum darbe kalkışması(!) sonrasında başta bütün Hizmet Hareketi Gönüllüleri olmak üzere, tüm muhalifleri önce Düşman (öteki, hain vb.) ilân etmiş sonrasında da çıkarılan KHK’lar ile işlerinden mahrum bırakmış, “Bundan sonra bunlara SU bile yok” , “Yiyecek ağaç kökü bile bulamayacaklar” vb. söylemleri ile Tenkil sürecini başlattıklarını beyan etmişlerdir.

15 Temmuz sonrasında çıkarılan KHK’lar, başlatılan cadı avı ve OHAL ‘in ilânı ile katlanarak artan şiddet ile de muhalif hayatlara yaşam hakki tanınmamıştır. Başlattıkları Tenkil Sürecinde kimisi Gökhan Açıkkollu öğretmen gibi gözaltındayken, kimisi Halime Gülsu gibi Cezaevi yönetimi tarafından ilaçları verilmeyerek, kimisi de zulümden kaçarken Ege ve Meriç’in soğuk sularında hayatlarını kaybetmişlerdir.

İlk vefatlar duyulmaya başladığında sayının 5-10 kişi ile sınırlı kalacağı düşünülmüştü ancak Zulüm çarkları önüne çıkanı ezmeye devam ettikçe maalesef vefat sayısı 2019 yılının ikinci yarısında 400 leri aşmış bulunmaktadır. Bir kaç gönüllü ile Zulümle vefat eden bir kaç kişinin unutulmaması için çıktığımız yolda maalesef ciltleri doldurulacak kadar çok sayıda ve hazin hikâyeleri olan vefatlara şahit olduk ve bir web sitesi ile sizlerle de paylaşmaya karar verdik.

Sayfamızda bebeklerden, genç kızlara, 3-4 çocuk arkada bırakmış anne babalardan, çevreleri tarafından çok sevilirken terk edilmiş tonton ihtiyarlarımıza kadar bir çok hazin hikâyeyi sizlerle paylaşıyoruz.

Kimi inşaatta çalışırken,
Kimi cezaevinde,
Kimi görüş yolunda,
Kimi zulümden kaçarken,
Kimi ilacı verilmediği için,
Kimi işkence ile,
Kimi psikolojik baskılara dayanamadığı için

en önemlisi bu isimlerin hepsi zulümle vefat etmiş, bitirilmiş hayatlardır.

Biten Hayatlar, Ohal Zulmünde Hayatını kaybedenlerin unutulmaması için tarihe not düşmek ve anılarını yaşatmak için açılmıştır.

Bu hususta fikri olarak veya tanıklıkları ulaştırma kapsamında sitemize yapılacak her türlü katkıya minnettar olacağız.

Siteye vereceğiniz destek, yaşatılan Zulüm/Tenkil sürecini duyurmaya ve daha hızlı sonlandırılmasına vesile olacaktır.

Ağustos 2019

Saygılar.

[/td_block_text_with_title]

[/tdc_zone]

Tekrar Hoş Geldiniz!

Hesabınıza giriş yapın

Şifre almak

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.

Add New Playlist